Looduslik ripsmetušš – miks valida just looduslik ja kas ta annab ka soovitud
tulemuse?
Ripsmetuššide valik täna on poelettidel väga suur ning teeb mõneti valiku keeruliseks, kuna kõik brändid lubavad suurepärast tulemust ja endale õige valimine võib osutuda aja- ja rahakulukaks. Pean oluliseks ripsmetuššide juures nende värskuse säilivust, püsivust ripsmetel ja loomulikult ka koostist. Ripsmetušši harjase valik sõltub juba isiklikest eelistustest ja ootustest. Ripsmetušš on hea abivahend enda silmade ja ripsmete rõhutamiseks. Värvitud ripsmed teevad silmad ilmekamaks ja ilusamaks. Need, kes eelistavad ripsmeid värvida, peaks ka endale teadvustama, mida ripsmetuššid sisaldavad ja tegema selle põhjal ka endale parim võimalik valik.
Miks vältida tavakosmeetika ripsmetušše ja mis on kõige tervistkahjustavamad
koostisosad ripsmetuššides?
Ripsmetušš võib kergesti silmanägemist mõjutada negatiivses suunas. Kui te kasutate ripsmetušši igapäevaselt, siis tasuks kindlasti lugeda koostisosi ja samuti jälgida, et toode oleks värske. Ripsmetušši tuleks vahetada umbes iga 2-3 kuu tagant, sest bakterid ja seened hakkavad seal kasvama ja nii on oht, et need satuvad ka Sinu organismi.
Parabeenid – enim kasutatavaid säilitusaineid tavakosmeetikas. Parabeenid peaks aitama vältida bakterite ja seente kasvu ripsmetuššides. Viimastel aastatel on teadlased ja kosmeetikatootjad läinud tuliselt vaidlema ning seadnud kahtluse alla enam kui pool sajandit kasutuses olevate kemikaalide ohutuse. Parabeene seostatakse kõige enam rinnavähiga, kuna sellesse haigestumine on plahvatuslikult kasvanud. Põhjus, miks parabeene laialdaselt kasutatakse on nende efektiivsus ja odavus. Mikrobioloog Alain Menard on prognoosinud, et kümne aasta pärast enam parabeene ei kasutata, sest tarbijate surve on niivõrd suur. Väga paljud brändid on hakanud välja mõtlema parabeenidevabu tooteid ja nendelt toodetelt leiab ka vastava märgistuse: paraben free. Seega tasub valida toode, mis ei sisalda kohe kindlasti parabeene.
Alumiiniumpulber – seda metallilist ainet kasutatakse värvainena ripsmetuššides. Alumiiniumpulber on neurotoksiin, mida peetakse elavhõbedast palju ohtlikumaks aineks, kuna see on seotud raku- ja ainevahetusprotsesside häirimisega närvisüsteemis ja teistes kudedes. Pikaajaline kokkupuutumine alumiiniumpulbriga inimorganismis võib olla väga ohtlik ja pöördumatute kahjustustega. Alumiiniumil on otsene seos mäluga seonduvate haiguste ja Alzheimeri tõbiga. Mitmeid aastaid on juba räägitud, et köögis pole kasulik kasutada alumiiniumnõusid (pannid, potid jne), aga kosmeetikatoodetest on alumiinium endiselt siiski lubatud.
Propüleenglükool – kasutatakse niisutamiseks kosmeetikatööstuses. See on enimlevinud koostisosad tuntud kosmeetikabrändide ripsmetuššides. See aine põhjustab enim tugevat sügelust, punast ja valulikku löövet. See on tihti ka ripsmetuššide puhul enim silmiärritav ja sügelust põhjustav koostisosi.
Retinüülatsetaat – on sünteetline vitamiin A. Peetakse üheks ohtlikumaks aineks kosmeetikatoodetes. See koostisosa võib tekitada biokeemilisi ja rakutasandi muutusi ning geenimutatsioone. See aine on Kanadas keelatud.
Trietanoolamiin – on sünteetiline emulgaator. Väga levinud koostiosa jällegi ripsmetuššides. Põhjustab nahaärritust. Ärritab limaskesti ja võib oma hea imenduvuse tõttu siseorganitele põhjustada tugevaid kahjustusi.
Ohtlike ainete nimekiri on päris pikk tegelikult ja tõin välja kõige ohtlikumad. Alati tasub kosmeetikatoodete koostisosi googeldada ning ise veenduda, kas toode on ohtlik või ohutu.
Mis on alternatiiv?
Alternatiiviks on kindlasti looduslikud ripsmetuššid. Looduslikud ripsmetuššid pakuvad teile turvalist ja tervislikku alternatiivi. Looduslikud ripsmetuššid sobivad ka hästi allergikutele ja tundlike silmadega inimestele, kes saavad ilma muret tundmata oma silmade ilu esile tuua. Lisaks on looduslikel alternatiividel ka ripsmetele kasulikud koostisosad sees, mis toidavad neid.
Minu isiklik kogemus looduslike ripsmetuššidega.
Ütleme nii, et minu kogemused erinevate brändidega pole just kõige meeldivamad olnud. Olen aastaid katsetanud erinevaid looduslikke alternatiive ja iga brändi ripsmetušši valikust on mul siis pigem olnud halb kogemus. Üldiselt on looduslikud ripsmetuššid ka pigem kallid ning niimoodi katsetamine on üsna rahakotivaenulik. Eestis on ka probleemiks see, et tihti müüakse looduslikke ripsmetušše veebipoodides ja pole võimalik proovida testreid enne. Kõige suuremaks miinuseks looduslike ripsmetuššide puhul toon selle, et kuivavad kiirelt ära (ca 1-2 nädalaga). Veel ei ole saanud seni proovitutega päris sellist tulemust, kui tavakosmeetika ripsmetuššidega. Neid on tavaliselt raskem kasutada, kuna ripsmetušš kipub ripsmetel tükki minema ja lõpptulemus on väga kole. Minule isiklikult on oluline veel, et pigment oleks tugev ripsmetuššil ehk siis minu puhul ilus sügavmust. Nii-öelda igapäevaseks kasutuseks kasutasin ma varem Couleur Caramel Volumising ripsmetušši, mis tegi oma töö ära, aga näiteks õhtumeigiks minu puhul ei sobinud. Õhtumeigiks oli siis mul ikka sahtlis mingi tavakosmeetika ripsmetušš varutud, et saaksin maksimaalse tulemuse. Iga kord muidugi silmad jooksid vett ja silma ümbruses tekkis suur punane lööve. Eelmise aasta sügise alguses sain aga proovida Couleur Caramel Backstage ripsmetušši ja see oli esimene lemmik looduslike alternatiivide seast, mis täitis kõik mu ootused. Tulemus on alati vapustav ja paljud kipuvad küsima, kas mul on kunstripsmed. Ja see on ka esimene looduslik ripsmetušš, mis ei kuiva lühikese aja jooksul ära ja saab kasutada pikemalt. Hinna ja kvaliteedi suhe on minu jaoks paigas ja olen väga rahul. Ja mulle väga meeldib, et Couleur Carameli ripsmetuššis leidub toitvat sheavõid, mis on ju tuntud ka selle poolest, et kiirendab ripsmete kasvu. Couleur Caramel Backstage ripsmetušš omab Comsos Organic sertifikaati, mis garanteerib toote orgaanilise sisu ning on biolagunevas pakendis.